Bezpłatna wycena

Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje nagranie lektorskie?

Cena za nagranie zależy przede wszystkim od długości tekstu do nagrania i od pola emisji (np. Internet, telewizja, radio). Aby można było określić cenę za wykonanie usługi, proszę prześlij informacje o polu emisji i tekst do nagrania.

Jak długo trwa realizacja?

Czas realizacji zależy od długości nagrania, ale najczęściej realizacja trwa 2-3 dni robocze. W przypadku większych zleceń nagrania termin ustalam indywidualnie. W pilnych przypadkach nagrania realizuję jeszcze tego samego dnia, w którym zostało zlecone.

W jaki sposób otrzymam gotowe nagranie?

Gotowe nagrania wysyłam pocztą elektroniczną w postaci pliku MP3 lub w innym wymaganym formacie. Duże pliki udostępniam na serwerze do pobrania.

Czy dostanę fakturę za wykonaną usługę?

Tak, wystawiam faktury.

Czy podpisujemy umowę na wykonanie usługi?

W większości przypadków: nie. Faktura jest dokumentem potwierdzającym nabycie licencji na nagranie. Jeśli natomiast potrzebujesz takiej umowy z różnych względów, to oczywiście możemy to zrobić.

Czy muszę organizować studio nagrań dla lektora?

Nie. Mam własne studio nagrań, w którym wykonuję wszelkie nagrania.

Jak wygląda procedura składania zamówienia?

W pierwszej kolejności prześlij do mnie informacje o rodzaju nagrania oraz tekst. Otrzymasz ode mnie wycenę. Po akceptacji ceny i przesłaniu danych do faktury przystępuję do realizacji. Gotowe nagranie przesyłam razem z fakturą do opłacenia.

Jakiego rodzaju nagranie mogę zlecić?

Wykonuję nagrania o szerokim wachlarzu zastosowania: nagrania do filmów reklamowych, powitania, zapowiedzi telefoniczne, komunikaty głosowe, spoty reklamowe, reklamy outdoor, itd. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

Czy nagranie jakie otrzymam będzie obrobione i oczyszczone?

Tak. Do klienta przesyłam nagrania oczyszczone i obrobione gotowe do emisji. Brzmią tak jak przykładowe nagrania dostępne na tej stronie (szukaj na stronie głównej). Przykładowo, nagrania zapowiedzi telefonicznej przesłane do klienta są już gotowe do umieszczenia w centrali telefonicznej, a nagranie do filmu jest gotowe do montażu. W rzadkich przypadkach na życzenie klienta przesyłam tzw. surowe nagranie, czyli bez obróbki dźwięku.